Zaznacz stronę


OKRĘTOWNICTWO


offshore


kolejnictwo


inne

OKRĘTOWNICTWO

Nasi inżynierowie brali udział w obliczeniach wytrzymałościowych licznych „tradycyjnych” jednostek pływających, takich jak statki pasażerskie, statki ro-ro oraz ro-pax, samochodowce, chemikaliowce, zbiornikowce i masowce. Jednym z ostatnio realizowanych projektów, w którym uczestniczyli jest projekt statku wycieczkowego, największej tego typu jednostki w historii niemieckiego przemysłu okrętowego.
Analizujemy również konstrukcje jednostek istniejących, które są przygotowywane do powiększenia lub przebudowy, uległy awarii bądź są silnie wyeksploatowane i wymagają rzetelnej ekspertyzy oceniającej ich zdolność do dalszej żeglugi.

OFFSHORE

Inżynierowie FEM4CAD brali udział w prestiżowych projektach z sektora offshore, wysoko ocenionych przez Klientów. W ramach tych projektów wykonali wszechstronne obliczenia konstrukcji jednostek samo-podnośnych (Heavy Lift Jack-Up Vessel) służących do instalacji morskich turbin wiatrowych:
– Jack-up “Innovation” (2012, 147 m * 46 m)
– Jack-up „Vidar” (obecnie Vole au Vent) (2013, 140 m * 44 m)
oraz unikatowej jednostki Jack-up „Zourite” (2016, 107 m * 44 m), wykorzystanej do budowy przybrzeżnej autostrady.
W kwietniu 2019 podpisaliśmy kontrakt na wykonanie obliczeń do projektu jednostki typu Jack-up, która w chwili oddania do eksploatacji ma być największą na świecie jednostką do stawiania turbin najnowszej generacji. Klauzula poufności uniemożliwia podanie nazwy i wymiarów.

Obok obliczeń projektowych nasi inżynierowie brali również udział w wykonaniu obliczeń sprawdzających do analiz zrealizowanych w innych biurach projektowych. Celem była weryfikacja przyjętych w tych analizach założeń i uzyskanych wyników.

Udział w licznych, zakończonych powodzeniem projektach z sektora offshore i zdobyte dzięki temu doświadczenie pozwala nam bez obaw oczekiwać kolejnych wyzwań w tej dziedzinie.

KOLEJNICTWO

Inżynieria transportu szynowego jest źródłem ciągle nowych wyzwań. Rynek wymaga projektowania na granicy wykonalności technicznej, oczekując przy tym niskiej masy taboru, długotrwałej wytrzymałości a jednocześnie wysokiego komfortu wibroakustycznego i termicznego. Nasi inżynierowie mierzyli się już z różnorodnymi problemami występującymi w pojazdach szynowych, włącznie z sektorem pociągów wysokich prędkości na rynek włoski oraz chiński.                                                   
Zakres naszych kompetencji obejmuje  obliczenia wytrzymałościowe pojazdów stalowych oraz aluminiowych:
– analiza  wytrzymałości doraźnej oraz zmęczeniowej pudeł  wg EN 12663:2010,
– sprawdzanie i wymiarowanie połączeń spawanych w oparciu o wymagania przepisów DVS oraz Eurocode,
– sprawdzanie i wymiarowanie połączeń śrubowych,
– analiza częstość drgań własnych i wymuszonych,
– analiza wyboczeniowa,
– analiza wytrzymałości podparć pod urządzenia,
– analiza typu crash,
– optymalizacja topologiczna, topograficzna oraz size.

INNE

– wsparcie klientów podczas zatwierdzania dokumentacji;
– weryfikacja projektów wykonywanych przez inne biura;
– obliczenia przepisowe;
– numeryczne analizy przepływu (symulacje CFD)
pl_PL
en_US pl_PL